296a6b851555635db321a8d0699dbe7f6ac950c3_medium

................REPORTÁŽ

.................................ŽEBŘÍČKY

Reportáž z turnaje:

Nenápadný pár zvítězil...

Po povánočních a novoročních oslavách byl v sobotu 4.1.2014 na pořadu dne mixový turnaj v SC Fajne. Přestože jsme měli všichni ještě napapaná bříška, zápasy byly vyrovnané a kvalitní. K velkému překvapení a radosti organizátorů se turnaje zúčastnilo 36 párů. Za tuto skvělou účast můžeme poděkovat jedině Vám hráčům. Speciálně bychom chtěli poděkovat našim Slovenským sousedům, manželům Egriovým, že vážili dlouhou cestu a přišli si k nám zahrát a také páru Novák Jiří / Vašicová Anna, kterým jsme psali, až v den turnaje ráno v 4:45, jako náhrada za jiný slovenský pár, tím nás bylo nakonec vysněných 36 párů. Na tomto turnaji se odehrálo i mnoho jiných věcí než jsou pouze samotné zápasy, tak pojďme na to.

Na úvod jsme hráče seznámili s novým způsobem přihlašování se na turnaje. Je nám jasné, že po ránu jste asi příliš informací nestačili pochytit, proto ve stručnosti ještě jednou. Podrobné informace týkající se nového přihlašování Vám ještě zašleme v nejbližších dnech e-mailem. Z časových důvodů se proto přihlašování na další mixový turnaj posouvá na půlnoc ze středy na čtvrtek (8.1. – 9.1.). Toto posunutí je zcela výjimečné a platí jen pro turnaj konaný 25.1.2014. Příště už bude přihlašování probíhat standardně o půlnoci z neděle na pondělí po turnaji. Dáváme Vám tak čas se trochu zorientovat a proniknout do nového způsobu přihlašování a nepropásnout tak něco důležitého;-).

Pro novoroční turnajovou atmosféru jsme si připravili dvě zpestření. V průběhu prvního kola měli všichni účastníci možnost si vsadit na vítěze turnaje a přený počet získaných bodů z 36 možných. Hodnota vsázenky byla 10 Kč. Celkem si vsadilo 12 párů a v banku bylo 120 Kč. Většina tipovala na vítěze Iva Durláka a Míšu Dvorskou. Tento tip byl však špatný, protože Ivo s Míšou se umístili na celkovém druhém místě s 27 body. Často tipovaným párem byli také manželé Frodlovi, kteří se nakonec ale umístili na devátém místě. Mezi dalšími tipy byly následující páry: Blažeňák / Dorčáková, Sorokin / Hlinková a Polach / Stará. Avšak vítěze turnaje netipoval vůbec nikdo. Pár ne úplně nový, ale nenápadný a šikovný. Vítězem turnaje se stal Vladan Lyčka / Jarmila Otawová s 29 body. Gratulujeme. Ale Vladane a Jarmilo, jak to, že jste aspoň vy sami netipovali sebe??? Situace vskutku kuriózní, a tak jsme tedy museli bank dát tomu, kdo tipoval druhý umístěný pár (Durlák / Dvorská). Těchto tipů bylo požehnaně, a tak jsme zkoumali, kdo tipoval nejpřesněji počet získaných bodů. Našel se pár, který tipoval, že Ivo s Míšou získají 27 bodů. Tímto správně tipujícím párem byl pár Ivo Durlák / Míša Dvorská. No jo, Ivo od začátku věděl, kolik chce získat bodů. Ne sranda, bylo to prostě štěstí. Gratulujeme Vám tedy k zisku 120 Kč.

Dalším zpestřením byla párová dovednostní soutěž, ve které se ukázal badmintonovým um a přesnost. Každý pár si měl mezi sebou přihrát, zachytit míč přímo na raketě a trefit míček do krabice. Vypadalo to docela vyrovnaně, protože dost párů se v součtu obou časů pohybovalo zhruba okolo 20 – 30 sekund, ale pak přišli manželé Metzovi a všem ukázali, jak je to jednoduché a jak se to dá krásně stihnout za 5 vteřin, v součtu tedy za celkových 10 vteřin. Nooo, jde vidět, že to doma asi s dětma trénujete. Je pravda, že mnozí účastníci v průběhu turnaje pozorovali Metze juniory a nestačili se divit, jak krásně děti umí míčkem trefovat krabici. Klobouk dolů rodinko Metzových. V této soutěži se hrálo o poznávací zájezd v podobě 2 jízdenek MHD. No snad se Vám to bude aspoň k něčemu hodit.

Dovednostní soutěž

Top 3 z leva: Novák/Vašicová; Metzovi; Durlák/Dvorská

Nyní se vraťme k tomu nejdůležitějšímu a to je celkové pořadí turnaje. Vítěze už známe, druhé umístěné také. Na krásném třetím místě se umístil pár Mirek Blažeňák a Helena Dorčáková. Tento pár až do pátého kola postupoval bez ztráty jediného bodu, a tak to vypadalo, že se stanou jasnými vítězi. Pak ale v pátém kole přišel zápas s Ivem Durlákem a Míšou Dvorskou a zde Mirek s Helčou ztratili prvních pět bodů. Ztráta bodů pokračovala i v kole posledním, kdy hráli s vítězi turnaje Vladanem a Jarmilou a opět ztratili pět bodů a s celkovým počtem 26 bodů skončili na i tak krásném třetím místě. Brambory si tentokrát odnesl pár Jiří Kocich a Jana Koudelová. Všem čtyřem nejlepším gratulujeme.

Velmi dobrého výsledku opět dosáhl pár Milan a Denisa Vlnieškovi, kteří se tentokrát umístili na pátém místě, a ukazuje se, že tento pár to letos s celkovým žebříčkem myslí opravdu velmi vážně. Tak jim držme palce a snad se jim bude i nadále takhle dařit. Jde vidět, že tréninky s párem Plecák / Kašová jsou pro ně velmi přínosné ;-)

Jak už bývá zvykem, turnaj je pro některé páry milým překvapením a pro některé páry lehkým zklamáním, co se týče dosaženého výsledku. Tentokrát zklamaní byli Markéta Hlinková a Petr Sorokin a možná taky Radim a Alena Frodlová. No nedá se nic dělat, ne vždy se daří tak, jak si představujeme. Příště to bude určitě zase lepší.

Co určitě musíme zmínit a za co jsme opravdu moc vděční je to, že na turnaj se hlásí neustále nové a nové páry a díky nim se naše řady neustále rozšiřují. Jak už jsme na začátku zmínili, přijeli i Slovenští hráči, kteří z nás dělají mezinárodní turnaj, což je teda paráda. Moc Vám děkujeme a třeba někdy ještě přijedete a vezmete s sebou ještě nějaké kamarády. Nejlépe umístěným novým párem byli Mirek Šmajstrla s Alenou Gaubovou na 7. místě s 23 body následovaní párem Josef Zimmer a Lenka Sobotíková z Opavy, kteří se umístili na celkovém šestnáctém místě s 19 body. Blahopřejeme.

Jak už jste zvyklí, na turnaj opět dodalo své vína Nové vinařství pro všechny umístěné a jedno víno losované. Novinkou tohoto turnaje byl i poukaz v hodnotě 500 Kč do krásné Porubské restaurace Viktoria. Další ceny do turnaje poskytla firma Nutrend. Sečteno podtrženo ceny v hodnotě 2 200 Kč. Všem děkujeme.

Ceny do turnaje

Nooo, to je ale dlouhá reportáž… Nevím, kolik Vás vydrželo číst až dokonce, ale já už jsem informačně zcela vyčerpaná, a tak je čas to ukončit. Závěrem bychom Vám oba (kdo by nevěděl, kdo to je „oba“, tak Míša a Martin) chtěli popřát vše nej do Nového roku a ať Vám to padá pěkně na lajny. Mějte se hezky a 25.1.2014 (ano Radime měl si pravdu, že 28.1. není sobota) se na Vás opět těšíme naviděnou.

11. Matějka Marek / Uhríková Kristýna 25.11. 21:46 Ostrava
  12. Lyčka Vladan / Otawová Jarmila 9.12. 10:52 Petřvald u NJ / Frýdlant n/Ost.
  28. Branc Petr / Herdová Karin 20.12. 17:40 Frýdek Místek
  29. Slíva Dalibor / Dětská Kamila 20.12. 17:40 Kunčice pod Ondřejníkem / Frýdek Místek
  30. Naar Lukáš / Jeřábková Ivana 23.12. 17:59 Ostrava
  31. Hyvnar Vladimír / Vlastová Kristýna 23.12. 19:32 Brušperk / Ostrava
  32. Basta Lukáš / Přečková Kateřina 27.12. 17:42 Ludgeřovice / Lhotka
  33. Mlčák David / Vaisová Simona 27.12. 19:51 Ostrava
  34. Šmajstrla Mirek / Gaubová Alena 28.12. 16:05 Ostrava
  35. Ciesarík Stanislav / Hlinková Markéta 28.12. 20:35 Ostrava
  36. Jurásek Jan / Galdiová Pavla 30.12. 12:11

Zatím zde nemáme žádný komentář. Buďte první!

K přídání komentáře musíte být přihlášen.