26.9.-29.9. Brno - Vodová

Zlato a stříbro pro české hráče doublu!

Výsledky turnaje ZDE

Záznam finálových utkání ZDE

Ve dnech 26.9.-29.9.2019 proběhl v Brněnské hale Vodová mezinárodní turnaj v badmintonu.
Jedná se o jeden z největších a zvučných turnajů pořádaných v České republice.
Tomu odpovídala i výborná mezinárodní účast.

Největší úspěchy zaznamenali čeští hráči v těchto kategoriích:

Doubly mixů:

Alžběta Bášová a Jakub Bitman se probojovali jako favorité až do finále. Ve finále narazili na velmi silný, ale mladý francouzský pár William Villeger a Sharon Bauer. Možná právě věk a méně zkušeností rozhodl tento zápas, kdy "naši" vyhráli první se v poměru 21:15 a podařilo se jim nepustit Francouze do agresivních útoků.
Druhý se se dostal až do stavu 21:21. Čeští fandové podpořili v závěrečných míčích domácí tým a ti zvítězili 23:21.
Jakub Bitman komentoval zápas následovně:"I když jsme si vědomi toho, že letošní Czech Open nebylo úplně nejsilněji obsazené, tak je to vítězství na mezinárodním turnaji, a to se počítá," zhodnotil po finále Jakub Bitman. "Zároveň jsme rádi, že jsme se mohli rozloučit s naší mezinárodní kariérou před domácím publikem. Už jsme se loučili na mistrovství světa letos v srpnu v Basileji, ale to nebylo ono," dodal Bitman. (zdroj: czechbadminton.cz)

Doubly ženy:

V této kategorii reprezentovali domácí Alžběta Bášová a Michaela Fuchsová. Holky se snažili vybojovat pro Alžbětu druhé vítězství na turnaji, jenže první set jim utekl opravdu o kousek v poměru 23:21. Ve druhém setu se začalo hromadit množství chyb na české straně a tak tento set skončil jednoznačně 21:14 pro německé soupeřky Lisu Kaminski a Hannah Pohl. I tak je stříbrná medaile úspěchem.