A477274cb49265049388fefeb8d8a78ca24c0351_medium

Kdo obhájil nebo překvapil?

Výsledky ZDE
Oficiální stránky turnaje ZDE
YouTube kanál z turnaje ZDE

V době od 31.1. - 2.2.2020 proběhlo v Plzni další Mistrovství České republiky v badmintonu za rok 2020!
Pojďme si shrnout konečné výsledky!

SINGLY MUŽI:

Do finále se probojoval loňský vítěz Adam Mendrek. Ten v semifinále přehrál 2:1 Ondřeje Krále a opět se tak dostal do finále. Proti němu se postavil hráč, se kterým si Adam poradil minulý rok celkem jednoduše v semifinále. Jedná se o Jana Loudu. Honza v semifinále porazil nasazenou jedničku Milana Ludíka 2:0.Role se obrátili a Honza vrátil Adamovi porážku 2:0. V zápase byl lepší a výhru si zcela zasloužil. Nutno podotknout, že Honza za celý turnaj neprohrál jediný set.

SINGLY ŽENY:

Tereza Švábíková si šla jasně pro obhajobu. Turnajem procházela bez menších problémů a troufám si říct, že i s rezervou. Do finále se probojovala bez ztráty jediného setu přes mladou talentku Coppenolle Tallulah VAN.
Její soupeřkou ve finále byla Kateřina Tomalová. Dlouholetá spoluhráčka z Klimkovic. Kateřina také dominovala, potrápila se pouze v jednom zápase proti Sabině Milové.
Tereza nenechala nic náhodě a ve finále s přehledem vítězí 21:12 a 21:8. Připisuje si tak 4. vítězství na MČR!

DOUBLY:

Dalo by se říct že v kategorii mixů už "klasicky vítězí" pár Bitman/Bášová. Ti si zlato připisují už po 11.!
V mužském doublu se potkali obhájci titulu Janáček/Švejda s Holub/Hubáček. První jmenovaný reprezentační pár zvládl finále ve svůj prospěch a připisují si tak druhý titul v řadě. Jan Hubáček si však během zápasu odrovnal své už tak zraněné koleno a pravděpodobně jej čeká operace.
Dámy Bášová/Fuchsová bojovali o 5tý titul v řadě. V cestě jim stály Lajdová/Šikalová a nedaly jim nic zadarmo! Rozhodoval až třetí set, který nakonec obhájily loňské mistryně v poměru 21:19!