Kdo se stal vítězem?

Záznam utkání z finálového dne ZDE

Jednotlivé rozhovory z účastníky ZDE

Výsledky turnaje ZDE

Ve dnech 17.-19.9.2021 proběhlo v Pražských Štěrboholech Mistrovství ČR v badmintonu 2021!

MUŽI SINGLY

Ve finále se očekávaně utkali Jan Louda a Jiří Král. V neskutečně vyrovnané bitvě na 3 sety a dokonce v poměru 21:15, 21:23 a 23:21 nakonec zvítězil druhý nasazený Jan Louda a odnáší si tak již třetí titul z MČR ve 22 letech!
Jeho slovy je to krásný pocit, ale titul z MČR jej nikam neposune a je potřeba více zabrat na mezinárodní úrovni a finále na takových turnajích, má pro něj vyšší cenu.

ŽENY SINGLY

Tak jako v mužských singlech nebyla účast ve finále překvapením. Tereza Švábíková se utkala se Sabinou Milovou.
Obě prošli turnajem celkem bez problému, Sabina neztratila ani set a Tereza jen jednou zaváhala. Finále bylo opět extrémně vyrovnaná 3 setová bitva s lepším výsledkem pro obhájkyni Terezu Švábíkovou. Ta nakonec vyhrála v poměru 19:21, 21:18 a 21:17.

MUŽI DOUBLY

Finálový zápas odehrál na poslední chvíli sestavený tým Janáček/Maňásek proti zkušeným a nasazeným Mendrekem/Králem. První jmenovaný tým se překvapivě probojovali až do finálového boje, kdy dva dny před turnajem sháněl Janáček partnera pro turnaj a volal právě Maňáskovi a nakonec z toho bylo stříbro. Mendrek s Králem určovali hru a zvítězili 21:15 a 21:15.