20.4.2017 žádné komentáře
E7f14783b7f9af2074ef3374d0936036b04a4337_medium
Vysvětlení, jak přesně funguje pyramida!

Sestoupit či postoupit i ze 3. místa! KDY?

Šestí hráči a jejich vliv na ostatní skupiny.

Dámy a pánové! Celou sezónu nic a najednou dotaz, jak to tedy přesně funguje, když jsem skončil na 3. místě a stejně jsem sestoupil nebo postoupil. JAK JE TOTO MOŽNÉ?

Toto je klasický postup sestupu, postupu a zůstávajícího hráče:

Pokud se však do skupiny dostane 6tý hráč v podobě např. Divoké karty, z dané skupiny pak sestupují hráči 3!
V tomto případě je pak nutné, pro toho jednoho sestupujícího navíc, "uvolnit místo". Toto místo se pak uvolňuje tak (aby pokud možno ve skupině bylo vždy jen 5 hráčů), že 1 nejslabší hráč, který skončil na 3. místě ve skupinách pod touto skupinou , sestupuje také a jeho místo pak zaujme právě sestupující hráč z té 6ti členné.

Vysvětlíme si to na následujícím obrázku:


Pozn.: Šipky pouze určují směr postupu či sestupu, nikoli umístění do skupin. To se pak děje automaticky přednastaveným vzorem, aby se hráči promíchávali a nehráli se stejnými hráči.

Pavel Franek skončil na 4. místě v 6ti členné skupině, tedy i on sestupuje a je třeba pro něj uvolnit místo.
Hledáme tedy nejslabšího hráče ze skupin pod touto, ze 3. místa. Zde jsou 3 hráči s počtem 143 bodů v tomto kole a 1 se 142 body. Konkrétně Pavel Pulcer. On bude tedy tím sestupujícím i přesto, že skončil na 3. místě. A takhle to jde dále, jelikož i Pavel Pulcer je jedním ze sestupujících navíc a i on tedy ovlivní skupiny pod ním.
Stejně to pak funguje, pokud je karet udělených více, poté mohou sestoupit i hráči dva.

Ale POZOR! Tento systém samozřejmě funguje i opačně. Tzn. Pokud někdo ze skupin nad vámi vypadne např. z důvodů zranění a odhlásí se z ligy, my pak vybíráme hráče ze 3. místa s nějvětším počtem bodů ze skupiny pod ním, který pak postupuje i když neměl.

Vlček Vojtěch

Zatím zde nemáme žádný komentář. Buďte první!


K přídání komentáře musíte být přihlášen.