10.5.2018 žádné komentáře
4fda5ea3f8f735f31ccb337e3dc0a409524059f7_medium
Mendrek o Mendrekovi.

Jak zvládl Adam Mendrek zápas proti světové jedničce?

Rozhovor s Tomaszem Mendrekem.

VIDEO zápas ZDE.
Tomasz Mendrek měl na Mistrovství Evropy několik funkcí a jedna z nich byl takový pomocný trenér. Server czechbadminton.cz s ním udělal rozhovor o zápase jeho syna Adama, proti světové jedničce Viktoru Axelsenovi.

VIDEO zápas ZDE.

Rozhovor:

Měl jsem strach, že to bude „fičák“. Buď ve variantě 1: že to Adam nezvládne vůbec v hlavě, že to bude o dvou úderech a pak do autu. Naštěstí když jsem viděl první výměnu, která měla asi 45 vteřin, tak jsem věděl, že to bude dobré – tedy „fičák“ ve variantě 2: užít si ten zápas a snažit se posbírat co nejvíce zkušeností.

Část české výpravy na ME:


Po zápase mně vyvstala v hlavě taková malá paralela z doby, kdy jsem sám hrával. Na olympiádě jsem šel ve druhém kole na top hráče z Malajsie, byl výsledek 15:3 a 15:6, ale krásné dlouhé výměny a hrálo se dlouho. Vůbec nikdo tehdy neřešil, kolik jsem dal bodů, ale hodnotil se samotný zápas.
Tady je to podobné, Adam s Viktorem hráli 33 minut. Mně připadá, že to bylo o hře a naštěstí ne o jednoduchých Adamových chybách. Nicméně stick smeče a sekané údery od Axelsena, to byly neuvěřitelné „hřebíky“ – prostě úžasně zahrané koncové údery v přesnosti, účelnosti, přičemž nesmírně ladně.

Nemohu posoudit, jestli hrál Axelsen na půl nebo tři čtvrtě plynu, ale v každém případě musel běhat. Je to jeden z hráčů, kteří nedají nic zdarma.
Z lidského hlediska je pro mě Axelsen pan Hráč, protože když šel z kurtu, otočil se ke mně jako Adamovu trenérovi a sám mi podal pravici. To je prostě o obrovském respektu vůči soupeři i jeho okolí (trenérskému týmu). To můžeš slyšet na různých školeních, ale tady jsme viděli, jak to má vypadat ve skutečnosti. Pro mě je to borec i z lidského hlediska.

Video záznam zápasu Mendrek vs. Axelsen:


Vojtěch Vlček

Zatím zde nemáme žádný komentář. Buďte první!


K přídání komentáře musíte být přihlášen.