4.2.2017 žádné komentáře
1b6db7dedc360f5ee7dc52f30aa63369af0ed6f2_medium
Report z turnaje JUNIORŮ!

FOTO ZDE

VIDEO ZDE

Další turnaj 4.3.2017 příhlášení ZDE
Máme za sebou první juniorský turnaj v sezóně 2016/17!

Další turnaj se uskuteční 4.3.2017, příhlášení ZDE

Foto z turnaje zde.

V sobotu 28.1.2017 se konalo již druhé kolo nové badmintonové turnajové tour pro mladé talenty Ostravský kanár – Junior , kterou pořádáme na domácí půdě v SC FAJNE.

Celkem se přihlásilo 29 mladých hráčů, většinou členů naši badmintonové akademie. S potěšením musím říci, že tento turnaj se už pomalu dostává do podvědomí ostravských mladých začínajících hráčů i z jiných badmintonových center. Hráči byli rozděleni do dvou „výkonnostních skupin“ na mladší a starší.
Mladší ve věku od 9 do 11 let. Starší ve věku 10 až 17 let. Věk přitom nebylo jediné kriterium rozdělení, šlo především o výkonnostní úroveň jednotlivých hráčů. Případné další výkonnostní rozdíly pak srovnal tzv. švýcarský systém hraní turnaje a navíc systém bodování jednotlivých hraných setů. Hrálo se na dva sety do 11 bodů a za každý vítězný set bylo možno získat 3 nebo jen 2 body, podle skóre. A tím pádem i za prohraný set bylo možno získat 1 bod při dosažení alespoň 7 bodů skóre v setu hraném do 11.

V „mladší skupině“ byla vidět obrovská radost z každého bodu. Taktika šla stranou a nejmenší hráči si to opravdu užili. Nakonec zvítězil Martin Brantal před Gabrielou Šebestovou a Natálii Lazarovou.
Zvláště Natálka mě příjemně překvapila. Ještě před rokem to vypadalo, že ji badminton nebude bavit. Ale opak je pravdou. Přidala si jednu tréninkovou hodinu navíc a hned je to poznat.

Ve „starší skupině“ bylo vidět na některých hráčích, že už hrají turnaje pravidelně. I když teprve několik měsíců. Sledovali své příští soupeře, konzultovali s námi trenéry budoucí taktiku zápasu, dobře se rozcvičovali a potom v zápase poznávali, co jim ještě chybí se naučit, aby vůbec mohli hrát to, co si předsevzali. Máme ještě na čem společně pracovat.
Nakonec byl nejlepší Honza Bystroň, který všechny přetlačil svým nechytatelným smečem. Druhý skončil teprve 10 letý Honza Ptáček a třetí se umístila zástupkyně ženského pohlaví Dorka Šamánková. Ovšem i Marek Kňazovčík, Dalibor Sochorek, Tomáš Hrubý a Hanka Otisková na 4 až 7 místě si zaslouží zmínit, vždyť jim na bednu chyběl pouze bod nebo dva. Pro ostatní hráče této skupiny bylo určitě přínosem zápasy s těmi lepšími i vzájemné vyrovnané zápasy o každý bod.

Závěrem bych chtěl poděkovat rodičům a všem přítomným, kteří vytvořili opravdu turnajovou atmosféru. Dále ředitelce turnaje Marice Davidové za skvělé řízení tohoto turnaje a celé recepci za výborné zázemí. Skvělá moderátorská činnost Dobroše při zahájení i ukončení turnaje je již samozřejmosti.

Rozhovor s Honzou (Janem) a Janem (Honzou):

Výsledky turnaje:


Těšíme se na Váš i příště!
Vojtěch Vlček

Zatím zde nemáme žádný komentář. Buďte první!


K přídání komentáře musíte být přihlášen.