Sportovní centrum FAJNE 12.5.2018 270 Kč 16.04.2018 00:00 - 10.05.2018 23:59 8/8

Záznam utkání ZDE

9. turnaj SINGLŮ A MASTERS v sezońě 2017/18!

Na turnaj dorazili všcihni nominovaní kromě zraněného Radka Kolesára. Místo něj tak nastoupil z 9. místa žebříčku Michal Benda.

I přes časovou náročnost zápasů jsme nakonec vše stihli odehrát, jelikož se hrálo někdy až i bez pauzy a vše "vodsejpalo".

Základní skupiny dopadly téměř dle očekávání a nasazení. Přesto, že se hrálo "jen" o lepší nasazení do pavouka, hrálo se ve vysokém tempu. Červenou skupinu vyhrál nakonec Martin Vašek o 1 bod, před Davidem Chrobákem. Filip Kublák nakonec dorazil o něco později a tak na 1 zápas musel zaskočit pořadatel Vojtěch Vlček a i po roce nehrání dokázal potrápit Davida 14:15.

Modrou skupinu jednoznačně ovládl Tomáš Kořený bez jediné ztráty setu. Druhý pak skončil náhradník Michal Benda. Mirkovi Šmajstrlovi pak velmi pomohla výhr právě nad Tomem Marušákem 2:0, která mu zajistila 3. místo a tak lepší pozici do vyřazovacích bojů.

Čtvrfinále:

Kořený vs. Kublák - Filip statečně bojoval, ale kvality Tomáše jsou stále někde jinde a zkušeně si zápas pohlídal v poměru 2:0 na sety.

Šmajstrla vs. Chrobák - velmi vyrovnaný zápas, kdy se vše rozhodovalo až ve 3. setu . Koncovku nakonec lépe zvládl David, jenže jej tento zápas stal hodně sil a uvidíme, kolik mu toho zůstalo do semifinále.

Luszcak vs. Benda - Pavel zúročil své zkušenosti a první set Michala nečekaně roznesl 21:9! Poté už to bylo vyrovnanější, ale Michal celý zápas dotahoval. Nakonec Pavlovi vyšel i druhý set a postupuje dále přes "černého koně" turnaje.

Vašek vs. Marušák - Martin zcela jednoznačně, bez velkých problémů poráží Toma 21:9 a 21:8.

Semifinále:

Kořený vs. Chrobák - klasický bitva, kdy většinou Tomáš měl lehce navrh a vyhrával časteji tyto duely. Vyšťavený David z minulého zápasu marně hledal recept, ale marně. Tomáš si utkání pohlídal a David se musel před jeho výkonem sklonit se slovy, byl si lepší.

Lusczak vs. Vašek - 3-setová bitva plná emocí jak je u Martina zvykem. Dravý Martin vs. v poklidu hrající Pavel. Zajímavý zápas nakonec skončil lépe pro Martina. U něj to sice odnesla jedna raketa, která mu "lehce vypadla z ruky", ale stálo to za to a Martin se tak podívá do finále!

Finále:

Kořený Tomáš vs. Vašek Martin -

Martin a jeho životní forma pokračuje! Prohrává sice první set, ale bojuje nadále! Není pod tlakem, jelikož si podle jeho slov už splnil to co chtěl a také si moc dobře uvědomuje kvality soupeře. Ve druhém setu vstává z mrtvých a vyhrává 25:23!!! Rozhodoval tak set 3tí, tam ale trochu Tomáš přidal na tempu a pohlídal se zbytek utkání a stává se tak vítězem turnaje MASTERS!

Kde:
SC FAJNE (Ostrava-Poruba, Gen Sochora 12)
Startovné:
270,- Kč
Harmonogram:
9:00 - 13:00
Hrací systém:
Skupiny pro hráče na 1.-8. místě a „Švýcar“ (při počtu 12 a méně týmů, budou skupiny či 1 skupina) pro zbylé hráče – 6 utkání pro každého hráče...pravidla ZDE

!!!DŮLEŽITÉ INFORMACE!!!

- jak už bylo řečeno na začátku sezóny, za turnaj MASTERS již nejsou dvojnásobné body!
- po odehrání tohoto turnaje, se zapíší body do celkového žebříčku (2 nejhorší výsledky se škrtají) a již budou známy konečné výsledky!
- po odehrání turnaje proběhne vyhlášení 3 prvních míst TOP 8 týmů (jen z turnaje) a poté 1. místo nej týmu z druhé části turnaje.
- vyhlášení celkových vítězů Ostravského kanára za sezónu 2017/18 pak proběhne na začátku září, kde první 3 obdrží další velmi hodnotné ceny v rámci slavnostního vyhlášení celého roku.
- nalosování do skupiny proběhne podle celkového žebříčku dle umístění a to 1.,3.,5.,7. - Červená skupiny a 2.,4.,6.,8. - Modrá skupina.
- bude se hrát na 2 vítězné sety do 15ti bodů!
- po odehrání vzájemných zápasů se postupuje do pavouka dle umístění ve skupinách.
- hraje se do konečného umístění.
- pokud některý z týmu nebude moct na turnaj dorazit, bude nalosován místo něj jiný tým s nejvyšším počtem bodů v celkovém žebříčku

Průběžné pořadí po aktuálně odehraných turnajích:

Rozlosování skupin v turnaji:

Turnajový pavouk:

Turnaj je otevřen pro všechny amatérské hráče, kteří mají rádi dobrou zábavu a sportovního ducha.
Přihlašování probíhá z neděle na pondělí v 0:01. hod.

Pro nové hráče zde raději uvádíme krátký návod, jak se přihlásit, kdo by náhodou nevěděl - NÁVOD ZDE

Badmintonová Tour je vypsána na 9 turnajů, po odehrání všech turnajů budou vyhlášeni nejúspěšnější hráči, kteří získají poháry a věcné ceny a proběhne slavnostní zakončení sezóny (minulý ročník 2014/15).

Rozpis termínů všech turnajů "Ostravského kanára" naleznete ZDE.

Ve sportovním centru je dále k zakoupení nealko, kávy, čepované pivo, birrel, snack … včetně prodeje sportovního vybavení.

V průběhu turnaje lze zakoupit badmintonové míče YONEX MAVIS 350 za zvýhodněnou cenu 250 Kč/ 6ks (max. 1 tuba/osoba).