7.2.2019 žádné komentáře
6c922edd7cffbb4984172bca1e7878a0af0fa3b3_medium
MČR v Plzni dohráno!

Mendrek 1. titul mistra ČR!

Bitman/Bášová držitelé rekordu 10 titulů v řadě!

Tereza Švábíková to opět dokázala!

Výsledky ZDE
Oficiální stránky turnaje - ZDE
Oficiální Youtube kanál - ZDE

Mistrovství České republiky v Plzni u konce!
Jak dopadly finálová utkání?

SINGLY MUŽI:

Adame Mendrek se ve finále utkal s nestutečným Jane Frohlichem. Na jedné straně zkušený Jan Frohlich, držitel 10 titulů a na druhé Adam Mendrek, nahecovaný mladý dříč, který stále čeká na svůj první titul.
S Honzou se moc do finále nepočítalo, ovšem poté co začal od prvního kola válcovat své soupeře, se vše změnilo. Výhra v semifinále nad Milanem Ludíkem, ukázala jeho neskutečnou formu a nestárnoucí mládí.
První set Adam přepnul do závodního TDI režimu a nedal svou agresivní hrou soupeři žádnou šanci. Vyhrál s přehledem 21:10 a šlo se do druhého setu. Honza změnil taktiku hry a to se pomalu ale jistě začala vyplácet. Ovšem za stavu 13:11 Janovi ovšem vypovědělo koleno při jednom z výpadů. Snažil se to tzv. rozchodit, ale pokračovat dále nešlo. Zápas tedy skrečoval a Adam Mendrek se tak mohl radovat z prvního titulu mistra ČR!

Záznam utkání Mendrek vs. Frohlich:


SINGLY ŽENY:

Tereza Švábíková obhajovala svůj titul dvojnásobné mistryně. Stejně jako minulý rok, jí v cestě stála Zuzana Pavelková. Tereza sice není žebříčková česká jednička, ale svou hrou převálcovala všechny ostatní soupeřky. To, že ve finále vyhrála jednoznačně 21:11 a 21:14, svědčí o její dominanci a zřejmě ji nikdo z trůnu nesesadí hodně dlouhou dobu.

Záznam utkání Švábíková vs. Pavelková:


DOUBLY MIXY:

O nový rekord, se zasloužil pár Bitman/Bášová. Ti vyhráli 10. titul v řadě (Praha 2010, Přerov 2011, Plzeň 2012, Most 2013, Most 2014, Karviná 2015, Karviná 2016, Liberec 2017, Praha 2018, Plzeň 2019)!
Tento rekord jim již nikdo neveme a zapíší se tak do historie českého badmintonu.
Zápas proti páru Drančák/Lajdová dokonce málem nezačal a hrozila skreč. Lajdová měla kvůli špatnému počasí problém dostat se do haly. Bitman/Bášová však souhlasili, že počkají. Nakonec vše tak tak stihla a zápas tak moh začít.
První set byl velmi vyrovnaný a zápas se dostal do stavu 20:20. Tam zužitkovali zkušenosti a agresivní hru Bitman/Bášová a ujali se tak vedení 1:0.
Ve druhém setu měli stále lehce navrh Bitman/Bášová. Soupeř se však nedal a neustále dotahoval a dotahoval. Za stavu 20:18 se však dostala na příjem Bášová, která umístila agresivně míč na hrudník Drančáka a bylo rozhodnuto. Hlasitý výkřik Bášové a radostné lehnutí na zem Bitmana znamenal konec.
Je jisté, že tento rekord minimálně 10 let ještě nikdo nepřekoná :).

Záznam utkání Bášová/Bitman vs. Drančák/Lajdová:


Vojtěch Vlček

Zatím zde nemáme žádný komentář. Buďte první!


K přídání komentáře musíte být přihlášen.