7.9.2023 žádné komentáře
8bce151c1e98addd5cf3414797f13b260961efda_medium
ME Rotterdam

Parabadmintonisté v akci!

Úspěšná česká výprava

Oficiální článek ZDE

Oficiální článek z www.czechbadminton.cz - ZDE
Celkové výsledky - ZDE

Český parabadminton dosáhl v srpnu historické medaile na Mistroství Evropy. To se konalo v Nizozemském Rotterdamu. Kamil Šnajdar získal bronz ve smíšené čtyřhře vozíčkářů, což bylo i dílem štěstí, jelikož nahradil odmítajícího Angličana Davida Folletta. Šnajdar spolu s jeho francouzskou spoluhráčkou předvedli skvělé výkony.

Celkově byl Kamil hodnocen pozitivně, i když ve dvouhře nepostoupil. Jan Matoušek byl na pátém děleném místě v singlu a z čtvrtfinálové prohry měl smíšené pocity. Spolu s Milošem Bauerem nastoupili také v deblu, ale přes vynaložené úsilí se jim ze skupiny postoupit nepodařilo.

Zbyněk Sýkora se stal druhým dvojnásobným čtvrtfinalistou a hrál proti pozdějšímu vítězi. I on byl nadšený z účasti a zkušeností, které v turnaji nasbíral. Trenér Voves ocenil deblové páry a výkon Šnajdra, který si odnesl historickou bronzovou medaili. Trenér Müller dodal, že všichni hráči předvedli své maximum.

Ačkoli někteří hráči nepostoupili dál, celkový výsledek české výpravy se hodnotí pozitivně. Hráči se těší na další turnaje v Polsku, Slovensku, Thajsku a Japonsku.

Vojtěch Vlček

Zatím zde nemáme žádný komentář. Buďte první!


K přídání komentáře musíte být přihlášen.