25.5.2014 žádné komentáře
14653f32b86abac82277af113eb600858d8e7888_medium
VÝSLEDKY

................REPORTÁŽ

.................................ŽEBŘÍČKY

PS: Někdo má doma cizí raketu YONEX a svou nechal v hale - ozvěte se!

Reportáž z turnaje:


TOP 8 se vykrystalizovala! A kdo že to teda je...?

V sobotu 24. května se v Ostravě – Porubě sešlo na 9. turnaji celkem 29 mixových párů. Jednalo se o předposlední turnaj II. ročníku Porubského košíčku. Turnaj sliboval velkou bitvu o poslední 8. místo, které zaručuje místo ve skupinách v posledním červnovém turnaji. Také se čekalo, zda někdo dokáže přerušit vítěznou šňůru Frodl/Berná. Jak to vše dopadlo, se dozvíte v následující reportáži.

Jak už bylo zmíněno, tento turnaj byl posledním před červnovým MASTERS, kde se utká nejlepších 8 mixových párů z žebříčku ve dvou skupinách s následnou dohrávkou v pavouku. Po tomto turnaji se odečítají 2 nejhorší turnaje. Do TOP 8 mělo šanci se před 9. turnajem probojovat 10. párů. Před turnajem v žebříčku na 9. místě Mažgut/Švábková potřebovali uhrát 4. místo, jak nakonec ukázaly konečné výsledky. Turnaj také tak rozjeli a po třech kolech byli na 2. místě a v přímém souboji i porazily své konkurenty Plecák/Kašová 6:0 na body. Bohužel, pak se mašina zadrhla a z následujících 18b co mohli získat v dalších 3. kolech, uhráli pouze 4b a obsadili až 13. místo. Další adepti na postup do top 8 byli Bosákovi, kteří se umístili na krásném 4. místě, když v poledním kole právě přehráli pár Mažgut/Švábková 15:10 a 15:9. Ovšem před turnajem na 8. místo už ztráceli poměrně dost bodů a museli spoléhat na výrazné zaváhání svých soupeřů, tak jim bohužel ani bramborové místo nezajistilo účast v TOP 8.

Před posledním kolem bylo mnoho párů nasáčkováno za sebou v těsných rozdílech. Po 5. kole i pár na 13. místě mohl s nutnou dávkou štěstí bojovat o bednu. A dopadlo to tak, že z 6. místa poskočili na 3. místo Sorokin/Hlinková, kteří vyhráli 15:6 a 15:5 nad Kocich/Koudelová. V boji o 2. místo se utkali Durlák/Dvorská proti Moravec/Šipulová. Zápas skončil vítězstvím pro druhé jmenované v poměru 15:14 a 14:15 – vyrovnanější to být nemohlo. A kdo teda vyhrál? Opět a to po čtvrté za sebou Frodl/Berná.

A jak dále? Spočetly se body z turnaje a následně se 2 nejhorší turnaje škrtly a vyšla TOP 8, která se utká v posledním turnaji o dvojnásobný počet bodů a tím i o 1. místo v II. ročníku Porubského košíčku. Po seškrtání vychází, že o prvenství si to rozdají páry Durlák/Dvorská a Frodl/Berná, kteří mají shodný počet bodů – 670b. Boj o třetí místo budou svádět Lyčka/Otawová, Blažeňák/Dorčáková a možná i Kocich/Koudelová. Uvidíme, jak to ale bude s Vladanem Lyčkou, který na tomto turnaji musel odstoupit po 3. kole kvůli zranění lýtka. A ať není těch bojů málo, tak vyrovnané to bude i na 6. – 8. místě, kde je rozdíl mezi páry zanedbatelných 13b.

Hráči, kteří okupují místa v žebříčku na 9. místě a níže, tak budou hrát na zbývajících 4 kurtech klasicky Švýcarem na 6. kol a budou se snažit také vylepšit své postavení v celkovém žebříčku, protože i oni na posledním turnaji budou hrát o dvojnásobný počet bodů.

Ještě na závěr důležitá věc: Po turnaji zůstala na tribuně 1 raketa Victor, ale zároveň Petr Sorokin nemohl nalézt svou YONEX ARMORTEC. Proto si myslíme, že někdo z Vás si odnesl jeho raketu, podívejte se do svých obalů, a kdo ji máte, ozvěte se mi prosím a rakety vyměníme. Dále také v hale zůstal 1 ručník a v dámské šatně i jedny kalhotky :-) Vše k vyzvednutí na recepci v SC FAJNE.

Badmintonu zdar, Míša a Martin!


Výsledky turnaje


6.Kolo - Konečné Výsledky


Průběžné výsledky jednotlivých kol:

1. kolo - průběžné výsledky po prvním kole

2. kolo - průběžné výsledky po druhém kole

3. kolo - průběžné výsledky po třetím kole

4. kolo - průběžné výsledky po čtvrtém kole

5. kolo - průběžné výsledky po pátém kole


Žebříček Badmintonové Tour:Galerie:

Facebook:

Staňte se našimi fanoušky - FOTOGALERIE

Pravidla:

Pravidla Porubského košíčku

Seznam přihlášených hráčů:

Přihlášení hráči: 24.5.2014 8:00

 1. Frodl Radim / Berná Jarmila
 2. Durlák Ivo / Dvorská Michaela
 3. Blažeňák Miroslav / Dorčáková Helena
 4. Lyčka Vladan / Otawová Jarmila
 5. Kocich Jiří / Koudelová Jana
 6. Vlnieška Milan / Šlachtová Kamila
 7. Plecák Martin / Kašová Michaela
 8. Sorokin Petr / Hlinková Markéta
 9. Michalák Miroslav / Michaláková Marta
 10. Zimmer Josef / Sobotíková Lenka
 11. Trvaj Libor / Čermáková Lucie
 12. Kříž Rudolf / Šindelová Jana
 13. Bosák Rostislav / Bosáková Klára
 14. Basta Lukáš / Přečková Kateřina
 15. Švaňa Vladimír / Egriová Daša
 16. Očadlík Petr / Cenknerová Dagmar
 17. Kolbábek Jakub / Stepková Veronika
 18. Bialek Tomáš / Klečková Stanislava
 19. Mažgut Jaroslav / Švábková Šárka
 20. Sobotík Jakub / Zaoralová Lenka
 21. Moravec Michal / Šipulová Zuzana
 22. Valenta Aleš / Pavlíková Blanka
 23. Molenda Marian / Hynčicová Dagmar
 24. Šmajstrla Miroslav / Gaubová Alena
 25. Krajča Petr / Kučerová Iveta
 26. Polach Jaromír / Stará Lucie
 27. Kneisl Zdenek / Kneislová Renáta
 28. Kučera Martin / Ekrtová Tereza
 29. Súkup Josef / Javůrková Petra

Zatím zde nemáme žádný komentář. Buďte první!


K přídání komentáře musíte být přihlášen.