25.11.2021 žádné komentáře
37233c788383167250999078b835542dd0ab6f66_medium
Česká squashová "trojka" hrající OBL doublů!

3 násobný mistr Evropy juniorů ve squashi

Badminton jako doplněk k jinému sportu

Rozhovor s Viktorem Byrtusem
Rozhovor – squashista Viktor Byrtus v OBL

1. Ahoj Viki, představ se pro ty, kdo tě neznají.

Ahoj! Jmenuji se Viktor Byrtus, jsem profesionální hráč squashe a je mi 20 let, na FAJNE mě můžete vidět jak na kurtě, tak občas i za ním jako trenéra akademie. Squash hraji už od 6 let, začínal jsem v Třinci s trenérem Honzou Mutinou a takto nadále pokračuju. Studuji Ostravskou univerzitu a obecně mám rád sport a vše kolem něj.

2. Poděl se s námi o Tvé největší úspěchy, kterých jsi dosáhl během své dosavadní bohaté kariéry. (ve squashi)

Mistr Evropy do 19-ti let. Několik medailí z týmu do 15,17 a 19 let. Bronz z MS do 19-let týmy. 2x finále turnaje PSA 3. na mužském českém žebříčku a 109 na mužském světovém PSA. 2x finále turnaje PSA

3. Co tě vedlo k přihlášení do Ostravské Badmintonové Ligy?

S mým aktuálním parťákem Ondrou Demlem jsme se nějak bavili o badmintonové lize a řekli si, že to chceme zkusit a hlavně se bavit. Pro mě to z velké části znamená super doplňkový sport, který mi dodává psychickou pohodu a radost.

4. První kolo zápasů jsi již s parťákem absolvoval. Jak hodnotíš jednotlivé zápasy a celkový průběh zářijového kola?

Zatím nám chybí sehranost (hlavně teda kvůli mně, protože ještě nemám úplně ponětí kde stát a tak :D ), ale to se poddá časem. Nějaké zápasy jsme hráli dobře, jiné zase o něco hůře. Myslím si, že badmintonovou kvalitu máme, ono se to poddá!

5. Jaké máš očekávání a ambice v lize?

Těžká otázka, je to pro mě taková doplňková činnost, ale nebyl bych správný sportovec, kdybych nechtěl každý zápas vyhrát! Sehrajeme se a budou to bomby, pecky!

6. Vnímáš nějakou podobnost mezi badmintonem a squashem? Případně jakou?

Vidím tam obrovskou podobnost v pohybu a fyzické zdatnosti. Čtyřhra je sice pro mě z hlediska fyzičky celkem lehká, ale po pár zápasech v singlu s Marem Zemanem, Somčou nebo Demlikem je ten beďas velmi podobný v náročnosti. Jsem vysoký, tak mám lehkou výhodu, ale techniku se moc nesnažím naučit, jsou tam nějaké prvky ze squashe, které mi někdy pomůžou, konec konců hraju pro zábavu, ale radost z výhry je s Ondrou vždy sladká!

Díky a uvidíme se na kurtě!

Jan Somerlík

Zatím zde nemáme žádný komentář. Buďte první!


K přídání komentáře musíte být přihlášen.