Sportovní centrum FAJNE 10.11.2018 250 Kč 18.10.2018 00:00 - 08.11.2018 23:59 26/36

Výsledky kategorie benjamíni ZDE

V letošní sezoně přišla chvíle na první kolo Ostravského Kanára Juniora, které se odehrálo v sobotu 10.11.2018. Účastnilo se celkem 26 hráčů.

Turnaj byl odehrát švýcarem, hrálo se na dva hrané sety do 15 bodů, celkem se odehrálo 6 kol.

1. KOLO

Vojtěch Klimeš vs. Natálie Lazarová (15:12, 15:11)

Vojťas s Natálkou se za posledního půl roku ohromě zlepšili... U Vojťase to jednoznačně poznat podle jeho pohybu na kurtu, kdy je schopen zahrát míč, který dobíhá u sítě na poslední chvíli. Zároveň umí rozehrát výměnu, "připravit si soupeře" a pak ukončit hru se vší parádou. Natka celkově zesílila a více se naučila hrát do čtyř rohů. V tomto zápase hráli velice vyrovnaný zápas, tahali se spolu o každý míč. Oba měli dobrý rychlý klír ze zadní čáry, velkou roli hrálo, kdo se méně vyhazuje do autu. Nakonec Vojta dotáhl oba sety do vítězného konce.

1. KOLO

Kňazovčík Johan vs. Albert Kňazovčík (15:13, 14:15)

Největším soubojem druhého kola byl zápas mezi osmiletými bratry Kňazovčíkovic, dvojčata kteří jsou herně na stejné úrovni. Dokázali se hlasitě hecovat a tím vyburcovat druhého k bojovnosti. Ani jeden druhému nic nedarovali a bodově se doháněli. První set zůstal v režii o pár minut mladšího Johana (15:13). Druhý set začal pozitivněji pro Alberta. Johanek se však nevzdal a Bertíka bodově dotáhl až ke stavu 14:14. O vítězství tedy rozhodoval poslední míč, který nakonec padnul na stranu Bertíka, takže si zaslouženě oba podělili body do švýcara 3:3. Nádherná podívaná, kluci byli báječní a nechali na kurtě vše, co v nich bylo.

1. KOLO

Gabriela Šebestová vs. Marek Kňazovčík (15:8, 15:13)

V tomto zápase bylo vidět, že Gabčina hra je více útočnější, na první pohled bylo vidět, že Gabča dává jen málo šancí k útoku. Gabka často bodovala křižným kraťasem ze zadní čáry hned na začátku hry. Marek měl smůlu, že se často vyhazoval do autu ze zadní části kurtu, kdy hrál většinou křižný míč. Druhý set byl mnohem vyrovnanější, více se navzájem přetlačovali v zadním bekhendovém rohu, prakticky kdo vrátil míč do kurtu, vyhrál výměnu. Nakonec Markovi utekla koncovka druhého setu.

1. KOLO

Lucie Langová vs. Natálie Štěpničková (15:9, 15:9)

Na to, že se Lucka zúčastnila tohoto turnaje poprvé, zápas ve čtvrtém kole zvládla na jedničku. V prvním setu měla na začátku náskok Natálka, když Lucka často hrála do autu. Nakonec dala Lucka do zápasu více síly, přetlačila Natálku na zadní čáru a pak už jen zkrátila za síť. V druhém setu už byl zápas vyrovnanější, obě hráčky si více hlídaly podání, a snažili se více o přesnost. Obě se rvaly o každý bod do konce, člověk by i věřil, že jsou "na baterky" - a ne a ne dojít šťáva :-)

1. KOLO

Natálie Valasová vs. Jan Peter (5:15, 2:15)

Natálka měla na první pohled slabší razanci v úderu ze zadní čáry, údery byly méně přesnější, často míče padaly na středovou čáru, od zadní čáry měla rezervu cca 1-2 metry. Honza měl tak více času na přípravu úderu a hlavně, tím že hrál často z místa, přesnost umístění míče do kurtu byla parádní. Honza nakonec rychlejším pohybem po kurtu dokázal zápas dovést do zdárného konce. Natka trénuje jak "ďas", je jen otázka času, kdy zlepší pohyb po kurtu a získá trochu té přesnosti, a bude z ní "paní typkyně" jak posledně prohlásila :-) ... to slovo ve mě zůstane ještě dlouho :-) :-)

1. KOLO

Anna Havlíčková vs. Martin Škubala (9:15, 8:15)

Z mladších hráčů se předvedli Anička a Martin. Podání měl lépe natrénované Martin, Aničce se nepodařilo odehrát na zadní čáry a tak Martinovi ztížit další rozehrávku. Martin měl přece jen více síly, a tak přehazoval Aničku na zadní čáře, pak už jen stačilo zkrátit za síť. I tito dva hráči byli na tomto turnaji poprvé, oba ale bojovali a žádný míč si navzájem nedali zadarmo, ikdyž měl Martin převahu :-)

Turnaje se zúčastnilo 26 hráčů z toho 11 z nich zažilo úplnou premiéru.

Na závěr ještě velký palec nahoru Adamovi Augustinovi a Míši Liberdové za účast na turnaji jako nejmladší hráči. Prakticky v každém zápase si uhráli nějaké body, někdy i více a dokázali si "urvat i nějaký bod do švýcara, oba v každém zápase makali a bojovali jako lvi, ikdyž byli na první pohled bez šance. Byla to jejich první účast na turnaji - no prostě "smekám"...!!!

Turnajová nálada byla parádní, všichni se pořádně zapotili, já a trenérka Katka s Terkou jsme se na začátku zapotily, nicméně později nám přišli na pomoc Honza Bystroň s Pavlem Česlíkem, kteří se dříve vraceli z jiého turnaje.

Dokonce i Gabka Šebestová splnila úkol, který dostala od Jáchyma Šimka... Jestli turnaj nevyhraješ, tak se z tebou nebudu bavit...! tak přišla, odehrála zápasy a vyhrála :-)

My trenéři jsme působili nejen jako rádci v těžkých herních situacích ale i trochu jako psychologové :-) Turnaj jsme ukončili vyhlášením umístění hráčů, rozdali jsme ceny vítězům i poraženým, konečné foto a pak už jen hurá domů a relax...! :-)