Sportovní centrum FAJNE 13.6.2015 270 Kč 23.05.2015 00:00 - 12.06.2015 19:00 18/32
88c54223aee1ffa3b7a641e45ad03e5e14dd3fc1_medium
1. VOLNÉ MÍSTO!!!

ČERVEN – Jednotlivci A,B --FINÁLE--

13. červen

Turnaj jednotlivců - muži a ženy

Reportáž z turnaje

I přesto, že na teploměru se objevovala hodnota 30 stupňů, se sešlo několik borců. Naštěstí v klimatizované hale a odehráli finální turnaj ostravského košíčku Masters A+B.

Turnaj byl lehce specifický svým jiným systémem, než jakým se běžně turnaje tohoto typu hrají. Byly zde dvě skupiny. Masters TOP 8 vybraná dle žebříčku a skupina druhá, do které se mohl přihlásit kdokoli. Nakonec se sešlo 8+10 lidí a vychutnali si tak zakončení sezóny v podobě tohoto turnaje.

Masters ještě bylo rozděleno na 2 skupiny po čtyřech hráčích, kteří mezi sebou svedli tuhé a náročné boje „každý s každým“. Po odehrání skupin se přešlo na herní systém klasického pavouka a do finále se mohli dostat pouze ti nejlepší. Účastí v tomto turnaji jste měli možnost dvojnásobit celkový počet získaných bodů! Turnaj byl velmi náročný, jelikož se hrálo na 2 vítězné sety až do 21! Klobouk dolů chlapi za předvedené výkony!
Přes svá zranění se zúčastnil i Radim Fojtík, který se nakonec umístil na 6. místě. Do finálové čtyřky se dostali bratři Kolesárové, Jirka Holain a Marek Gelnar. Z této čtyřky vyšli vítězně oba bratři a utkali se tak ve finálovém duelu. Marek Gelnar přes všechnu únavu z oslav z minulého dne podal výborný výkon. Svou bojovnost také potvrdil v souboji o 3. místo kde porazil Jirku Holaina. Ve finále už moc sil nezbývalo, ale bratři si nedarovali nic zadarmo a svedli parádní bitvu. Vítězem celého turnaje Masters se stal David Kolesár! Tomáš Marušák se umístil na 5.místě když v souboji o postup do semifinále nestačil na Marka Gelnara. Bohužel tento „nepostup“ mu přinesl méně bodů do celkového žebříčku, což se nakonec ukázalo rozhodující.

V celkovém turnajovém žebříčku tedy nakonec zvítězil David Kolesár! Tomáše nakonec předběhl i druhý z bratrů David a Tomáš se musel spokojit se 3.místem v celkovém pořadí badmintonové turnajové Tour.

V druhé skupině se hrálo také systémem „každý s každým“. Tzn. 9 zápasů + jeden rozhodující o umístění! 10 zápasů v takovém tempu a téměř bez pauz…co dodat, dnes se ukázala bojovnost a fyzická připravenost. Nejlépe byl připraven Bosák Rostislav, který zvládl porazit ostříleného borce Chrobáka Davida v rozhodujícím posledním zápase! Kučerová Martina (jediná žena tohoto turnaje), skončila na krásném 9.místě kdy porazila nováčka celé naší turnajové tour Daniela Chroboczeka, který se zcela jistě zapotil a poznal jak je vysoká úroveň porubského košíčku. Všechny zápasy měli náboj a krásné tempo, bylo na co se dívat (ani já se nenudil :)).

Gratulejeme vítězům a zúčastněným děkujeme!