Sportovní centrum FAJNE 10.1.2015 270 Kč 15.12.2014 00:00 - 09.01.2015 19:00 16/16

Foto z turnaje zde

Další turnaj Jednotlivců A proběhl tradičně 2. sobotu v měsíci, tentokrát 10. ledna 2015. Turnaje se zúčastnilo 16 hráčů, kteří utvořili dvě hrací vlny na 4 kurtech, takže turnaj pěkně odsýpal a hráči s přibývajícími zápasy také.

Hráči byli opět do turnaje nasazeni dle žebříčku Porubského košíčku a nasazení hráči svá první utkání zvládli až na Tomáše Lacha, který podlehl na body bojovníkovi Tomáši Bulejkovi 2:4. Krásný zápas mohl být také viděn mezi Radimem Fojtíkem a Petrem Grygarem. Publikem se neslo: „Tak Radim je dnes ve formě, ten bude vysoko, ten to tam střílí.“ Nebyli daleko od pravdy. Radim tento turnaj opravdu odehrál ve velké formě.

Druhé kolo už svedlo k sobě všechny silné hráče, takže se čekaly tužší boje. Některé výsledky tomu třeba neodpovídaly, ale někteří hráči pronášeli slova typu: „Cítím se, jako by bylo po pátém kole.“ První vítězství na svém prvním turnaji Porubského košíčku vybojoval Jan Hajný, který porazil Zdeňka Herejka 15:11 a 15:10. To Peťa Grygar opět prohrál 2:4 s Tomášem Lachem, zjevně se na něm podepsalo ranní bloudění do haly.

Třetí kolo svedlo do souboje bratry Kolesáry. Vyhrál Radek 11:15 a 15:9 a tímto výsledkem se odpoutal od zbytku pole. Radim Fojtík jel nadále ve vysokém tempu a smlsnul si na Tomáši Marušákovi 15:11 a 15:12. Na krásném pátém místě se vyhříval po výhře nad Tomášem Bulejkem Jan Gulas.

Čtvrté kolo vyhouplo do horních pater Patrika Žáka, který porazil Martina Plecáka přesvědčivě 15:10 a 15:9 a musím dodat, že lajny musel mít předplacené, neskutečně to tam na ně padalo. Standa Grohman dostal naloženo od Tomáše Lacha 4:15 a 8:15 a klesl až na 15. místo.

V pátém kole Radek Kolesár přidal další čistý „zářez“ 6:0, když porazil Patrika Žáka a předplatil si s předstihem 1. místo na turnaji. Mimochodem Patrik v prvním kole hrál s Davidem Kolesárem a také odešel s nulovým bodovým ziskem. Tomáš Marušák utrpěl třetí porážku v řadě 2:4 a opět se propadl o několik míst. Josef Ptáček podpořen publikem v hledišti Jana Hajného přesvědčivě 15:8 a 15:4.

V posledním šestém kole R. Kolesár, jistý vítěz, odehrál nejdelší zápas tohoto turnaje s Petrem Grygarem, zápas skončil 15:11 a 13:15, což v konečném součtu stačilo Petrovi na 3. místo. David Kolesár potvrdil výhrou 2. místo. Brambory k obědu si dnes odnesl Patrik Žák, který v posledním kole zaútočil ze zadních pozic, když porazil ve formě hrajícího Honzu Gulase 6:0 po setech 15:7 a 15:8.

Report zakončíme blahopřáním. Těsně před turnajem se musel odhlásit z turnaje Roman Mlýnek, který očekával předčasný přírůstek do rodiny a ejhle, dnes v sobotu se skutečně narodil Davídek. Přejeme mu do života všechno nejlepší.

Druhou sobotu v únoru a to na Valentýna 14.2. zase na viděnou.